kieliszek do likieru

Jak się pije likier?

Każdy trunek ma własną specyfikę. Inaczej smakuje, inaczej się go pije i nalewa się go przy innych okazjach. Do każdego alkoholu można też przypisać inne znaczenia i tradycje i każdy z nich wprowadza na przyjęcie czy spotkanie inną atmosferę. W tym tekście kilka słów o likierach, jak je pić i w czym?

Jak się pije likiery?

Dawniej likiery były alkoholami, które piły głównie kobiety, dziś nie jest to trunek przeznaczony tylko dla płci pięknej. Niemniej jednak, likiery wiele z pięknem mają wspólnego, bo same kieliszki do likieru często można przyrównać do małego dzieła sztuki. Grawerowane, ozdabiane srebrem lub złotem, ręcznie malowane. Kieliszków do likierów nie sposób nie dostrzec na półce ze szkłem, bo wyróżniają się smukła nóżką, na której opiera się naczynie z grubego szkła rozszerzające się ku górze.
Likier pije się przede wszystkim po posiłku, a nalewany powinien być ze szklanego naczynia, najlepiej z wysokiej, pięknej karafki.

Do likieru kieliszki w dłoń!

Likier nie jest zbyt popularnym trunkiem, szczególnie wśród osób młodszych. Warto jednak odkurzyć kieliszki do likieru i spróbować się przekonać do tego mocnego i niebiańsko słodkiego alkoholu, aby doświadczyć nieco luksusu w szarej codzienności.