whisky

Poprawne spożywanie whisky

Picie whisky często jest swego rodzaju rytuałem. Miłośnicy tego alkoholu starają się zrobić wszystko, aby pić go w poprawny sposób. Istnieją konkretne reguły jak spożywać whisky, aby odbywało się to zgodnie z etykietą. Poza tym, zasady te wpływają również na to, jak dobrze smakuje whisky.

Jakie kieliszki wybrać?

Do whisky kieliszki odbiegają swoją budową i kształtem od większości rodzajów kieliszków. Rzecz w tym, że chociażby kieliszki do wódki, wyglądają przecież zupełnie inaczej niż zwyczajne szklanki. Kieliszki do whisky natomiast nie różnią się od nich aż tak bardzo. Są jedynie nieco niższe. Jednakże, szerokość kieliszków do whisky w zasadzie powinna być nawet większa niż w przypadku większości szklanek.

Warto jednak zauważyć, że istnieje też drugi rodzaj kieliszków do whisky. Te kieliszki już o wiele bardziej przypominają kieliszki do innych alkoholi. Nie są aż tak duże ani szerokie. Co ciekawe posiadają one również charakterystyczną na dla kieliszków do wina nóżkę.

Czy wolno mieszać whisky?

Wiele osób pije drinki składające się z whisky i jakiegoś napoju bezalkoholowego. Jednakże, specjaliści twierdzą, iż jest to całkowicie niezgodne z etykietą. Wydaje się jednak, że jeśli tylko smak jest zadowalający, nie trzeba się tym szczególnie przejmować.